Ekogroszek – skąd popularność w Szczecinie?
Nasza firma odnotowuje, że sprzedaż ekogroszku na terenie miasta Szczecina, rośnie z każdym rokiem. Surowiec ten stał się jednym z najpopularniejszych rodzajów paliwa stałego, wykorzystywanego do centralnego ogrzewania.
Dzieje się tak dlatego, że posiada dobrą wartość energetyczną, a jego cena jest stosunkowo niewysoka. Piec na ekogroszek potrafi ogrzać budynek za niewielkie pieniądze w porównaniu z alternatywnymi metodami ogrzewania.
Ekogroszek powstał na bazie węgla kamiennego. Zawartość siarki w ekogroszku jest niska, dzięki czemu surowiec spełnia restrykcyjne normy ekologiczne. Dostarczanie do pieca ekogroszku jest dużo łatwiejsze. Piece z podajnikiem na ekogroszek są wygodniejsze w obsłudze. Dzieje się tak dlatego, że paliwa do nich nie trzeba dokładać tak często, jak przy innych rodzajach. Zdarzają się nawet przypadki, że piec zasilany ekogroszkiem można zasilać raz w tygodniu. Stwarza to komfort zbliżony do pieca gazowego lub elektrycznego.
Sprzedaż ekogroszku w Szczecinie to znak, że mieszkańcy miasta są świadomi pod względem ekologii i dbają o ekosystem. Ekogroszek jest przyjazny dla otaczającego nas środowiska. Jakby tego było mało, ekogroszek jest tanim paliwem opałowym. Jego składowanie także nie stwarza większych problemów. Sprzedawany przez nas ekogroszek optrzymacie Państwo w wygodnych do użycia workach.
Drewno kominkowe – jakie wybrać?
Jeżeli jesteście Państwo posiadaczami kominków, to raz na jakiś czas jesteście zmuszeni dokonać zakupu drewna kominkowego. Nasza firma posiada szeroki wybór wysokojakościowego drewna w Szczecinie.
Za najlepszy opał kominkowy uchodzi drewno twarde pochodzące z drzew liściastych. Takie jak: buk, jesion, dąb, brzoza. Drewno tych gatunków pali się długo i równomiernie. Wydzielany przy spalaniu dym nie jest toksyczny, a to spory atut. Jeżeli chcielibyście Państwo, aby w Waszym kominku „trzaskały iskry” powinniście zdecydować się na zakup drewna drzew iglastych. Minusem może być natomiast sporo ilość występującej w nim żywicy, która osadza się na sadzy, na palenisku i kominie co musza do częstszego ich czyszczenia.
Drewno kominkowe należy uprzednio odpowiednio przygotować i przechowywać. Zawartość wody nie powinna przekroczyć więcej niż 15%. Przy ścięciu drewno zawiera 70% wody. Dlatego też należy je sezonować nawet przez okres do półtora roku.
Składujemy drewno pod dachem, w pomieszczeniu przewiewnym. Ważne, aby pomieszczenie nie było zamknięte, gdyż wtedy może zachodzić proces gnicia.
Jaki węgiel wybrać?
Przed zakupem węgla, warto jest zastanowić się nad kilkoma istotnymi jego parametrami. O jakości węgla świadczy jego kaloryczność. Inaczej nazywana jest wartością energetyczną lub wartością opałową. Jak się nie trudno domyślić, im wyższa kaloryczność, tym lepiej węgiel się spala, daje więcej ciepła, a jego zużycie jest mniejsze. Wartość opałowa węgla w dużej mierze zależy od tego, z jakiej kopalni pochodzi, czyli z jakiego rodzaju pokładów. Im są one starsze, tym zawartość czystego węgla jest wyższa, a jakość opału lepsza.
Wartość energetyczna węgla określają tzw. typy. Najczęściej występują w kilodżulach na kilogram (KJ/kg) lub megadżulach na kilogram (MJ/kg). Najlepszym wyborem będzie zakup węgla oczyszczonego z kamieni. Gwarantuje to mniejszą ilość popiołu po spaleniu. Posiadają one wysoką wartość opałową. Przekracza ona 23 MJ/kg. Im mniej popiołów zawiera opał, tym wartość energetyczna jego jest wyższa.
Wysoka sprzedaż węgla zależy przeważnie od jego wartości opałowej i zawartości popiołu. W wielu składach opału, można zakupić przynajmniej kilka jego rodzajów. To co je od siebie odróżnia to wielkość. Mogą zawierać także, różną ilość popiołów.
Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez naszą firmę ofertą i do zakupu interesujących Państwa surowców energetycznych.
w zakresie doboru surowca opałowego.
Każdy gatunek węgla, ekogroszku i drewna ma swoje specyficzne właściwości,
które są wskazane do innego rodzaju pieca.
Bierzemy pod uwagę także oczekiwania Klientów. Zapraszamy!